پیش بینی بیت کوین

پیش بینی بیت کوین

اگر کسی موفق شود که به پیش بینی درستی از آینده بیت کوین برسد، می تواند سرمایه زیادی را در مدتی کوتاهی بدست آورد. در ادامه، چهار پیش بینی بیت کوین که توسط افراد موثر مطرح شده ، بررسی می گردد.

 

بیت کوین چیست؟

بیت کوین اولین و جنجالی ترین ارز دیجیتال است که از سال ۲۰۰۹ توسط شخصی به نام ساتوشی ناکاموتو به وجود آمد. بیت کوین اولین سیستم غیر متمرکز انتقال پول بود و خیلی زود قابلیت های خود را به جهانیان نشان داد. در یک بازه ۸ ساله تا اواخر سال ۲۰۱۷ قیمت بیت کوین حدود ۳۰۰ هزار برابر شد. این جهش قیمتی باعث شد خیلی از افراد عجولانه اقدام به خرید آن کنند. دریغ از این که بیت کوین همان اندازه که وسوسه انگیز و جذاب است، مهارنشدنی و غیرقابل پیش بینی است. اخیرا برخی از چهره های سرشناس حوزه تکنولوژی بر اساس دانش و تجربیات خود اقدام به پیش بینی بیت کوین کرده اند که برای علاقه مندان این ارز دیجیتال جالب و خواندنی است.

بیت کوین چیست و تراکنش های بیت کوین چگونه کار می کند آرمانکس

فلوچارت انجام تراکنش ها در بلاک چین بیت کوین

پیش بینی بیت کوین

در ابتدا باید گفت که قیمت بیت کوین به صورت قطعی غیر قابل پیش بینی است و ارزش آن بسیار متغیر می باشد. همچنین قیمت بیت کوین در یک فضای گسترده با متغیرهای بی شمار مشخص می شود و بدیهی است که پیش بینی بیت کوین مخصوصا در کوتاه مدت یک کار غیرممکن به نظر برسد. با این حال تاثیر برخی از پارامترها در تغییر قیمت ارزهای دیجیتال اثبات شده است و از این پارامترها می توان در پیش بینی بیت کوین استفاده کرد. برای مثال نقشه راه، آپدیت ها، سرمایه گذاری ها، مشارکت ها و یا تحریم ها در قیمت یک ارز دیجیتال تاثیر دارد. زمانی که اعلام می شود یک ارز دیجیتال قرار است آپدیت شود یا موفق به جذب سرمایه کلان شده یا مورد تحریم یک کشور قرار گرفته، ارزش آن بالا و پایین می شود. پس شناخت این پارامترها و یافتن ارتباط آن ها با ارزش کوین ها کلید موفقیت در پیش بینی بیت کوین است.

بیشتر بخوانید: قیمت بیت کوین را چه کسی مشخص می کند؟

 

 

پیش بینی بیت کوین تا سال ۲۰۲۰

  • پیش بینی بیت کوین توسط McAfee

جان مکافی سازنده آنتی ویروس مشهور McAfee و یکی از افراد فعال در زمینه ارزهای دیجیتال در رابطه با پیش بینی بیت کوین تا سال ۲۰۲۰ در توییتر خود نوشت: من قبلا قیمت بیت کوین را تا سال ۲۰۲۰ ، ۵۰۰ هزار دلار پیش بینی کرده بودم. این پیش بینی را با یک مدل انجام دادم که قیمت بیت کوین را تا آخر سال ۲۰۱۷ ، ۵۰۰۰ هزار دلار تخمین می زد. اما این طور که پیش می رود من پیش بینی می کنم که تا سال ۲۰۲۰ قیمت هر بیت کوین به یک میلیون دلار برسد.

البته این توییت مکافی مربوط به نوامبر ۲۰۱۷ است. زمانی که تب و تاب افزایش قیمت بیت کوین زیاد بود و خیلی ها احتمال رشد یکنواخت بیت کوین را می داند. اگر پیش بینی مکافی درست باشد، حجم سرمایه درگردش بیت کوین به ۱۵ میلیارد دلار خواهد رسید.

 

  • پیش بینی بیت کوین توسط Tom Lee

پیش بینی دیگری از بیت کوین توسط تام لی یکی از تحلیل گران اقتصادی سازمان تحقیقاتی Fundstrat  انجام شده است. همچنین شهرت تام لی برای تحلیل های تکنیکال بیت کوین در برنامه تلویزیونی است. او پیش بینی کرده است که تا سال ۲۰۲۰ قیمت هر بیت کوین به ۹۱ هزار دلار برسد. تام لی می گوید پیش بینی بیت کوین را با تحلیل داده های گذشته انجام داده است و این تحلیل فقط برای بیت کوین معتبر است چراکه مابقی کوین ها تاریخچه داده کاملی ندارند و حجم مبادله آن ها به اندازه بیت کوین نیست.

 پیش بینی بیت کوین توسط تام لی

  • پیش بینی بیت کوین توسط Avan-Nomayo

دیگر پیش بینی بیت کوین که توسط یکی از تحلیلگران کره ای انجام شده بر اساس پاداش استخراج بیت کوین می باشد. کارمزد یا پاداش استخراج بر اساس کوین های آزاد شده در شبکه نصف می شود. در ابتدا به ازای استخراج یک بلاک جدید در شبکه، ۵۰ بیت کوین پاداش داده می شد. در سال ۲۰۱۲ این مقدار نصف شد و به ۲۵ بیت کوین رسید. در حال حاضر کارمزد استخراج ۱۲.۵ بیت کوین است. با مشاهده نمودار قیمت بیت کوین، می توان نتیجه گرفت که هر بار با نصف شدن کارمزد بیت کوین، یک تغییر جهشی در قیمت آن ایجاد می شود. به عقیده این تحلیگر تا سال ۲۰۲۰ یکبار دیگر کارمزد استخراج نصف شده و ارزش بیت کوین چند برابر می شود.

پیش بینی بیت کوین

  • پیش بینی بیت کوین توسط Fran Strajnar

پیش بینی دیگری از بیت کوین توسط مدیر عامل شرکت تحقیقات رمزنگاری BNC انجام شده است. طبق پیش بینی فران، ارزش هر بیت کوین به ۲۰۰ هزار دلار در سال ۲۰۲۰ می رسد. او می گوید روز به روز کاربران بیت کوین بیشتر شده و حجم مبادلات بیت کوین روبه افزایش است و این خود دلیل بزرگی برای افزایش ارزش بیت کوین است. همچنین خرید با بیت کوین در حال رایج شدن است. برای مثال در کشور ژاپن ۲۰۰ هزار فروشگاه وجود دارد که برای خرید می توانید از بیت کوین استفاده کنید.

 

یک نکته مهم در پیش بینی بیت کوین

همان طور که گفته شد، عوامل مختلفی در رشد یا تنزل ارزش یک کوین تاثیر دارد. یکی از این موارد، مسائل فنی سیستم بلاک چین آن کوین است. برای مثال در سیستم بلاک چین بیت کوین هر تراکنش برای گرفتن تاییدیه شبکه حدود ۱۰ دقیقه زمان می گیرد و در هر ثانیه فقط ۷ تراکنش قابل انجام است. در صورتی که اگر بیت کوین بخواهد به قیمت های بالا برسد باید حجم زیادی از مردم از آن استفاده کنند. سرعت پایین شبکه و زمانگیر بودن تراکنش ها ممکن است از جلب کاربران بیشتر جلوگیری کند. به خصوص که رقبای بیت کوین در این زمینه بسیار موفق تر بوده اند. اتریوم و ریپل از سرعت بسیار بالا برخودار بوده و قادر هستند در هر ثانیه هزاران تراکنش را انجام دهند. بنابراین حل مشکلات فنی در پیش بینی بیت کوین بسیار تاثیر گذار است.

رشد بیت کوین

مقایسه حجم بازار کرایپتوکارنسی ها

پیش بینی شما از آینده بیت کوین چیست؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

 

مطالب پربازدید:

کانال تلگرامی آرمانکس

 

 

 

 

خلاصه مطلب
پیش بینی بیت کوین
عنوان مقاله
پیش بینی بیت کوین
توضیحات
پیش بینی بیت کوین تا سال ۲۰۲۰ توسط برخی از کارشناسان و افراد موثر در حوزه ارزهای دیجیتال انجام شده است. در ادامه چهار پیش بینی بیت کوین که توسط افراد موثر مطرح شده ، بررسی می گردد.
نویسنده
ناشر
آرمانکس
لوگو
۰ Comments

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Sending

Log in with your credentials

Forgot your details?